Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Ramar / Ram 15343043



*

nr 1534 3043


Ram

Sent 1800-tal, Hopplist, inramat tryck, blomsterstilleben, ramens innermått: 59x43 cm, yttermått inklusive ram: 71x55 cm


Utrop:

600 kr

Såld:

250 kr

Sista tid för bud online:

måndag 17 april 2023
kl 18:17:20


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
12/4 04:55:30 1      100 kr
12/4 20:33:21 2      200 kr
17/4 18:12:20 3      Vinnande bud
17/4 18:12:42 3      justering av budtak


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommor blomsterstilleben blomstilleben hopplist inramat tryck ram ramar sekelskifte sent 1800-tal stilleben
  • 6665 AkrylmÃ¥lning
    Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 20:08
  • 6536 Blyerts
    Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:57
  • 6613 Bojaner
    2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 20:19
  • 6757 Dosa
    porslin och mässing. Diameter: 15 cm
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:53
  • 6436 Etsning
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:33
  • 6506 Färglitografi
    Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:29




Ladda ner broschyr